دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • آموزش
  • پژوهش
  • خدمات الکترونیک
  • اساتید
  • دانشجویان
  • کارکنان
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

img_yw_news
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶

کارگاه مقدماتی روش پژوهش کیفی برگزار میشود

اداره علم سنجی و انتشارات معاونت تحقیقات ،کارگاه مقدماتی روش پژوهش کیفی را در تاریخ 4مردادماه روز چهارشنبه از ساعت 8 صبح لغایت 13 برگزار می نماید.   ..

ادامه...

img_yw_news
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶

کنفرانس یکروزه دیدگاههای اخلاقی در پیوند کلیه

کنفرانس یکروزه دیدگاههای اخلاقی در پیوند کلیه درمرکز هاشمی نژاد برگزار میگردد ..

ادامه...

img_yw_news
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

اولین نشست کارشناسان و رابطین اعتبار بخشی دانشکده پزشکی برگزار گردید

اولین نشست کارشناسان و رابطین اعتبار بخشی دانشکده پزشکی  روزدوشنبه مورخ  26تیر ماه به منظور یکسان سازی مستندات معاونت ها ی دانشکده پزشکی برگزار گردید. ..

ادامه...

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

ازدانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در دوره MD-PhD ، ثبت نام بعمل می آید

متن خبر مورد نظربه اطلاع می رساند  دبیرخانه استعدادهای درخشان دانشگاه در نظر دارد از دانشجویان استعداد درخشان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران (مقطع کارآموزی که امتحان پیش کارورزی آنان شهریور 1396 برگزار می گردد) که متقاضی ادامه تحصیل در دوره  MD-PhD هستند ثبت نام  نماید. ..

ادامه...

img_yw_news
شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶

سی وششمین دوره آزمونهای ارتقاء و گواهینامه تخصصی برگزار گردید

..

ادامه...

تاریخچه دانشکده:

این دانشکده پس از تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ادغام دو دانشکده پزشکی به نامهای مجتمع آموزشی پزشکی آیت ا... طالقانی و مرکز پزشکی ایران در سال ۱۳۶۵ ایجاد گردید. مجتمع پزشکی آیت ا... طالقانی در ۲۸/۱۲/۱۳۵۲ با نام مجتمع آموزش پزشکی باتمانقلیچ وابسته به هلال احمر تشکیل شد و از سال ۱۳۵۴ بصورت غیر متمرکز از استان های محروم دانشجو پذیرفته است. مرکز پزشکی ایران در مرداد ماه ۱۳۵۳ تشکیل و از مهرماه ۱۳۵۴ شروع به کار نموده است. این مرکز از سال ۱۳۵۶ دانشجویان پزشکی خود را از بین دانش آموختگان کارشناسی انتخاب نموده و سپس از سال ۱۳۶۱ از طریق آزمون سراسری و از مقطع دیپلم دانشجو پذیرفت.

از نیمسال دوم سال تحصیلی ۷۲-۷۱ علوم پایه پزشکی در مجتمع پردیس مرکزی دانشگاه عهده دار برنامه ریزی و تدریس دورس علوم پایه پزشکی در سطح دانشگاه گردید.

در سال ۱۳۹۳، تعداد ۱۲۳۸ دانشجو در مقطع پزشکی عمومی در دانشکده پزشکی و بیمارستانهای تابعه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۲۳۷ نفر در مقطع علوم پایه، ۱۷۸ نفر فیزیوپاتولوژی، ۵۰۵ نفر دوره کارآموزی و ۳۱۸ نفر در مقطع کارورزی هستند.

دانشکده پزشکی علاوه ‌بر دانشجویان دوره عمومی، مسئولیت آموزش ۸۱ دانشجوی کارشناسی ارشد، ۱۴۴ دانشجوی  PhD، ۹۱۴ دستیار در ۲۴ رشته تخصصی، ۶۸ دستیار در ۱۸ رشته فوق تخصصی  و ۱۰۳ دستیار تکمیلی را در ۲۷ رشته فلوشیپ در بیمارستان های تابعه بر عهده دارد .

مجموعا ۵۰۲ نفر عضو هیئت علمی در گروه های علوم پایه و بالینی به آموزش اشتغال دارند که از این تعداد ۶۳ نفر در گروه های علوم پایه و ۴۳۹ نفر در گروههای بالینی به فعالیت مشغول هستند و فعالیت‌های آموزشی را در بخش‌های آموزشی ارایه می نمایند.

تلفن دانشکده :  ۰۲۱۸۶۷۰۱


ایمیل : SchoolOfMedicine@iums.ac.ir


تلفن دفتر ریاست : ۰۲۱۸۶۷۰۳۴۰۳


تلفن روابط عمومی : ۰۲۱۸۶۷۰۳۴۳۷


نمابر : ۸۸۶۰۲۲۱۷   

متن

متن

متن

متن