دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • آموزش
  • پژوهش
  • خدمات الکترونیک
  • اساتید
  • دانشجویان
  • کارکنان
  • روابط عمومی

img_yw_news
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

تسلیت درگذشت خانم نانسی مشکی دستیار سال چهارم

درگذشت ناگهانی دستیار سال چهارم خانم نانسی مشکی را به خانواده محترم ایشان و همچنین خانواده بزرگ دانشگاه ایران تسلیت می گوییم ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶

جلسه مدیران گروههای آموزشی با حضور سرپرست دانشگاه برگزار گردید

جلسه مدیران گروه های علوم پایه و بالینی دانشکده پزشکی روزسه شنبه مورخ 96/7/25 با حضور دکتر ناصری پور ریاست دانشگاه – دکتر سلطانی ، معاون آموزشی دانشگاه – دکتر موسوی ، معاونت اجتماعی دانشگاه ، هیئت رئیسه دانشکده و مدیران گروههای آموزشی دردانشکده پزشکی برگزار گردید . ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶

پانزدهمین جلسه گروه اخلاق پزشکی برگزار گردید

پانزدهمین جلسه گروه اخلاق پزشکی روز یکشنبه مورخ 96/7/16 دردانشکده پزشکی برگزار گردید که مصوبات این جلسه به شرح ذیل اعلام میگردد: ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶

اطلاعیه برگزاری همایش و کنگره های مرتبط با حوزه اخلاق حرفه ای در نیمه دوم سال جاری

اطلاعیه برگزاری همایش و کنگره های مرتبط با حوزه اخلاق حرفه ای در نیمه دوم سال جاری ..

ادامه...

img_yw_news
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶

حکم ابقای معاونین دانشکده پزشکی

دکتر علی محمد اصغری ،رئیس دانشکده پزشکی درحکمی کلیه معاونین دانشکده پزشکی را در سمتهای خود ابقاء کرد. ..

ادامه...

تاریخچه دانشکده:

این دانشکده پس از تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ادغام دو دانشکده پزشکی به نامهای مجتمع آموزشی پزشکی آیت ا... طالقانی و مرکز پزشکی ایران در سال ۱۳۶۵ ایجاد گردید. مجتمع پزشکی آیت ا... طالقانی در ۲۸/۱۲/۱۳۵۲ با نام مجتمع آموزش پزشکی باتمانقلیچ وابسته به هلال احمر تشکیل شد و از سال ۱۳۵۴ بصورت غیر متمرکز از استان های محروم دانشجو پذیرفته است. مرکز پزشکی ایران در مرداد ماه ۱۳۵۳ تشکیل و از مهرماه ۱۳۵۴ شروع به کار نموده است. این مرکز از سال ۱۳۵۶ دانشجویان پزشکی خود را از بین دانش آموختگان کارشناسی انتخاب نموده و سپس از سال ۱۳۶۱ از طریق آزمون سراسری و از مقطع دیپلم دانشجو پذیرفت.

از نیمسال دوم سال تحصیلی ۷۲-۷۱ علوم پایه پزشکی در مجتمع پردیس مرکزی دانشگاه عهده دار برنامه ریزی و تدریس دورس علوم پایه پزشکی در سطح دانشگاه گردید.

در سال ۱۳۹۳، تعداد ۱۲۳۸ دانشجو در مقطع پزشکی عمومی در دانشکده پزشکی و بیمارستانهای تابعه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۲۳۷ نفر در مقطع علوم پایه، ۱۷۸ نفر فیزیوپاتولوژی، ۵۰۵ نفر دوره کارآموزی و ۳۱۸ نفر در مقطع کارورزی هستند.

دانشکده پزشکی علاوه ‌بر دانشجویان دوره عمومی، مسئولیت آموزش ۸۱ دانشجوی کارشناسی ارشد، ۱۴۴ دانشجوی  PhD، ۹۱۴ دستیار در ۲۴ رشته تخصصی، ۶۸ دستیار در ۱۸ رشته فوق تخصصی  و ۱۰۳ دستیار تکمیلی را در ۲۷ رشته فلوشیپ در بیمارستان های تابعه بر عهده دارد .

مجموعا ۵۰۲ نفر عضو هیئت علمی در گروه های علوم پایه و بالینی به آموزش اشتغال دارند که از این تعداد ۶۳ نفر در گروه های علوم پایه و ۴۳۹ نفر در گروههای بالینی به فعالیت مشغول هستند و فعالیت‌های آموزشی را در بخش‌های آموزشی ارایه می نمایند.

تلفن دانشکده :  ۰۲۱۸۶۷۰۱


ایمیل : SchoolOfMedicine@iums.ac.ir


تلفن دفتر ریاست : ۰۲۱۸۶۷۰۳۴۰۳


تلفن روابط عمومی : ۰۲۱۸۶۷۰۳۴۳۷


نمابر : ۸۸۶۰۲۲۱۷   

متن

متن

متن

متن